Moodle tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan açık kaynak ve ücretsiz Öğrenme Yönetim Sistemi. Dil Dersleri sitesinde, bu yazılımı kullanarak kurslar oluşturma olanağını sağlıyoruz. Bunun için de:

  • hiçbir ücret talep etmiyoruz (“internetten eğitimde açık, sınırsız paylaşım” temel ilkemiz);
  • bu sitenin yer aldığı sunucunun teknik sınırlamaları dışında, hiçbir sınırlama getirmiyoruz.

Oluşturacağınız Moodle kursları kendi belirleyeceğiniz bir kategorinin altında yer alacak. Bu kategorinin adını siz belirleyeceksiniz – bu bir okul ya da dershanenin adı ve hatta kendi adınız bile olabilir. Kategori yöneticisi olarak dilediğiniz sayıda alt kategori ve dilediğiniz sayıda kurs oluşturabilir, başka kullanıcıları bu kurslara öğretmen olarak atayabilirsiniz. 

Tüm bunların yanında, sitenin her an dilediğiniz hızda çalışamayabileceğini de belirtmemiz gerekir. Dil Dersleri sitesi (farklı bir adla) öncelikle Moodle kullanımını öğrenmek isteyen kursiyerler için bir çalışma ortamı olarak oluşturuldu; sitenin başarılı bir biçimde işlediği sınandıktan sonra da kullanımın herkese açılmasına karar verildi. Sitenin yapısı, bu iş için ayrılmış bir sunucuda barındırılmıyor.

Daha ayrıntılı bilgi isterseniz, Siz Sormadan Söyleyelim sayfasına bir göz atın.

Bu bilgiler ışığında, kendi Moodle kursunuzu/kurslarınızı oluşturmak istiyorsanız BURAYI TIKLAYIP GİRİŞ YAPIN. Gerekli bağlantıları "Kontrol Paneli"nizin sağ sütununda bulacaksınız.