Dil Dersleri sitesine kaydolmuş herkes Türkçe ve yabancı diller için kurslar oluşturabilir.

  1. Kursun içeriğinin dil edinimi/öğrenimi konusuna yönelik olması gerekir.
  2. İçeriği tamamlanmayan, hiçbir öğrencisi bulunmayan, uzun süre boyunca hiçbir etkinlik gösterilmeyen kursların eğitmeni eposta yoluyla uyarılır; durumda bir değişiklik görülmezse kurs – mevcut içeriğiyle birlikte – siteden silinir.
  3. Kursların yedeklemesini yapmak ve yedekleme dosyasını saklamak kurs eğitmeninin sorumluluğundadır.
  4. Kursun ücretli olması durumunda ücretin belirlenmesi, ilan edilmesi ve tahsil edilmesi işlemini ve aşamalarını kurs eğitmeni yürütür. Bu işlem ve aşamaların hiçbirinde Dil Dersleri sitesi yönetimi muhatap alınamaz. Dil Dersleri sitesinde ücret tahsiline yönelik mevcut eklentiler (Stripe ve PayPal) etkin durumda olmadığı için bu ödeme yolları Dil Dersleri sitesi üzerinden kullanılamaz (zaten her iki ödeme yöntemi de Türkiye'de geçerli değil). 
  5. Moodle resmî sitesinde bulunan eklentilerden (plugin) herhangi birinin yararlı olacağı düşünülüyorsa, bu eklentinin bağlantısı site yönetimine gönderilebilir; eklentinin yararlı bulunması ve sitenin teknik yapısına uygun olması durumunda bu eklenti siteye eklenir.
  6. Diğer tüm internet sitesi gibi, Dil Dersleri sitesinin de sürekliliği kesinlikle garanti edilemez. Teknik nedenlerle ve diğer türden nedenlerle site geçici ya da sürekli olarak iletişime kapalı kapabilir. Kurs eğitmenlerinin bu tür durumları dikkate alarak kurslarını düzenli aralıklarla yedeklemeleri ve bu tür durumlar için alternatiflere hazırlıklı olmaları önem taşır.